3 şirkət 3 milyon manatlıq sayğaclar quraşdıracaq
Azərbaycan Prezidenti yanında Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi (MİDA) Hövsan qəsəbəsində inşa olunan yaşayış kompleksində su, qaz və elektrik sayğaclarının quraşdırılmasına 3 mln. manata yaxın vəsait yönəldəcək.
"Marja" xəbər verir ki, üç şirkət ilə müvafiq müqavilələr imzalanıb. Müqavilələrin ümumi dəyəri 2 mln. 936 min 224,03 manatdır.
Xüsusilə, qaz sayğaclarının alınıb quraşdırılması və istismara verilməsi ilə bağlı “Qaz Oil Building” MMC ilə 957 min 956,92 manat məbləğində müqavilə bağlanıb.
Su sayğaclarının alınıb quraşdırılması və istismara verilməsi ilə əlaqədar “RF İnşaat” MMC ilə 772 min 653,56 manat məbləğində müqavilə bağlanıb.
Bundan başqa, elektrik enerjisi sayğaclarının alınıb quraşdırılması və istismara verilməsi ilə bağlı “BAKELEKTRO” ASC 1 mln. 205 min 613,55 manat məbləğində müqavilə imzalanıb.
Hövsan Yaşayış Kompleksi 2017-ci ilin fevral ayında “MİDA” MMC-yə ayrılmış Hövsan qəsəbəsinin qərb hissəsində yerləşən 20 hektarlıq torpaq sahəsində inşa olunacaq. Ayrılmış torpaq sahəsi Zığ-Aeroport avtomagistralı ilə Hövsan qəsəbəsi arasında yerləşir.