Bakı Sağlamlıq Mərkəzinin yığılmış zərəri 25 milyon manatı keçib
Bakı Sağlamlıq Mərkəzi publik hüquqi şəxs 2021-ci ili 5 milyon 416 min manat xalis zərər ilə başa vurub və təşkilatın yığılmış zərəri 25 milyon 100 min manata çatıb.
Marja xəbər verir ki, Bakı Sağlamlıq Mərkəzi Publik Hüquqi Şəxsi 2020-ci ili 6 milyon 724 min manat, 2019-cu ili 6 milyon 381 min manat, 2018-ci ili 6 milyon 578 min manat, 2017-ci ili 4 milyon 834 min manat xalis zərər ilə bağlamışdı.
Ötən il Bakı Sağlamlıq Mərkəzinin cəmi gəlirləri 21 milyon 320 min manat təşkil edib. Bu gəlirlərin 7 milyon 857 min manatı dövlət büdcəsindən, 13 milyon 463 min manatı göstərilən xidmətlərdən əldə edilib. 2020-ci ildə Bakı Sağlamlıq Mərkəzinin cəmi gəlirləri 15 milyon 495 min manat təşkil etmişdi (8 milyon 213 min manatı dövlət büdcəsindən, 7 milyon 281 min manatı göstərilmiş xidmətlərdən).
31 dekabr 2021-ci il tarixində Bakı Sağlamlıq Mərkəzi 51 milyon 358 min manat cəmi aktivlərə və 50 milyon 614 min manat cəmi kapitala malik olub. Yığılmış zərərə görə Mərkəzin nizamnamə kapitalı 75 milyon 714 min manatdan 50 milyon 614 min manata düşüb.
Azərbaycanın ən böyük tibb müəssisələrindən biri olan Bakı Sağlamlıq Mərkəzi 2014-cü ilin Yanvar ayında istifadəyə verilib. Mərkəzdə müayinə və müalicələrin aparılması üçün hər cür şərait yaradılıb.