Mədəniyyət Nazirliyindən 3 şirkətə 6,5 milyon manatlıq sifariş
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi "Nazirliyin struktur qurumlarına 2021-ci ildə dəftərxana və təsərrüfat mallarının satın alınması", "Nazirliyin struktur qurumlarına 202I-ci ildə səhnə vəsaitlərinin, portretlərin və yanğınsöndürən balonların satın alınması", "Nazirliyin struktur qurumlarına 2021-ci ildə maşın və avadanlıqların satın alınması", "Mədəniyyət müəssisələrinin 2021-ci ildə cari təmir işlərinin satınalınması" və "Mədəniyyət müəssisələrinin 2021-ci ildə əsaslı təmir işlərinin satın alınması" üçün keçirdiyi tenderləri yekunlaşdırıb.
Marja xəbər verir ki, qalib şirkətlər "STONE CONSTRUCTİON" QSC, "TİKİNTİ TƏCHİZAT BƏRPA" QSC,və "VEST-LTD" QSC şirkətləridir.
Nazirlik "STONE CONSTRUCTİON" QSC ilə məbləği 891 min 313,5 manat və 1 milyon 263 min 868,09 manat olan, "TİKİNTİ TƏCHİZAT BƏRPA" QSC ilə məbləği 1 milyon 364 min 62,65 manat olan, "VEST-LTD" ilə məbləği 489 min 641,35 manat və 2 milyon 507 min 976,46 manat olan müqavilələr imzalayıb.
İmalanmış 5 müqavilənin cəmi məbləği 6 milyon 516 min 862 manatdır.