"Azərbaycan Dəmir Yolları"nın yük və sərnişin daşınmasından gəlirləri artıb
"Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-nin əsas xidmətlər üzrə gəlirləri artıb.
Marja QSC-nin illik audit hesabatına istinadən xəbər verir ki, yük daşınması üzrə gəlirlər 2018-ci illə müqayisədə 2019-cu ildə 34 milyon 388 min manat və ya 12,3% artaraq 313 milyon 221 min manat təşkil edib. QSC bu xidmət üzrə 2018-ci ildə 278 milyon 833 min manat gəlir əldə etmişdi.
Dövlət şirkətinin sərnişin daşımaları üzrə gəlirləri 2018-ci ildə 18 milyon 451 manat ikən, 2019-cu ildə 21 milyon 50 min manat təşkil edib (2 milyon 599 min manat artıb).
Tikinti işləri üzrə gəlirlər 3 dəfə azalaraq 66 milyon 107 min manatdan 22 milyon 458 min manata düşüb, digər gəlirlər isə 15,6% artaraq 49 milyon 310 min manat təşkil edib.
Ötən il "Azərbaycan Dəmir Yolları"nın cəmi əməliyyat gəlirlərinin 6 min manat artaraq 406 milyon 39 min manat təşkil etməsinə qarşı cəmi əməliyyat xərcləri 57 milyon 519 min manat azalaraq 459 milyon 504 min manat təşkil edib.